Dbajmy o wizerunek naszego Ogrodu Ogrodu.

W 2023 roku obchodzić będziemy 40 - lecie założenia naszego Ogrodu. W tym czasie nasz Ogród przeżywał różne koleje losu

Były lata gdy zaczynało przybywać działek nie uprawianych, zaniedbanych i zarośniętych. Wpływało to na niezbyt pozytywny wizerunek naszego Ogrodu przez działkowców jak i przez mieszkańców miasta i gminy Kórnik. Zarząd Ogrodu nie podejmował żadnych drastycznych działań gdyż rozumiał, że główną przyczyną tego jest stan zdrowia, wiek i różne przypadki losowe wśród działkowców.

Takie działanie na przeczekanie przyniosło skutek. W ostatnich latach ponad połowa działek zmieniła swoich użytkowników. Przyszli nowi ludzie oraz dzieci lub wnuki starszych działkowców. Zdecydowana większość zaniedbanych działek zaczęła nabierać kolorytu chociaż można wskazać pojedyncze działki, które po zmianie użytkownika zostały zaniedbane. Wygląda jakby nowi użytkownicy nie wiedzieli, że działki nieuprawiane i zrośnięte  szybko tracą na wartości rynkowej Niestety, ale Zarząd ROD nie może nikogo zmusić do tzw. „sprzedaży działki” jeśli użytkownik spełnia wymagania określone w Regulaminie ROD.

Wspomnieć w tym miejscu należy, że w 2022 roku praktycznie skończył się „handel” działkami, a jedyne zmiany to przekazanie działek osobie bliskiej. Skutkuje to oczywiście brakiem wpływów finansowych do kasy działkowej Należy także powiedzieć, że zainteresowanie działkami w naszym Ogrodzie jest olbrzymie Gdyby policzyć osoby chętne do zakupu to w 2022 roku w ogrodzie mogłoby zmienić użytkownika do 20 działek Tak więc cieszmy się, że działki w naszym Ogrodzie nabierają finansowej wartości zaczyna się o Ogrodzie mówić w mieście i gminie, a jeśli ktoś zechce "sprzedać" działkę to znajdzie wielu chętnych i sprzeda działkę drożej niż w innych ogrodach położonych na terenie gminy Kórnik.

 Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Wł.  Zamoyskiego Rafał MAMET